FELSEFEMİZ

Mimarlığın toplumsal bir sanat olduğunun bilinciyle, doğaya karşı sorumluluğumuzu unutmuyoruz.

Nova Sultani, 20 yılı aşkın deneyimi ile Abdullah Gürer ve Mehmet Serdar Koca tarafından kurulan, bilgi ve tecrübe ile gençlik ve dinamizmi birleştirmiş bir mimarlık firmasıdır.


Abdullah Gürer Sultani Mimarlık ile Mehmet Serdar Koca ise Nova Mimarlık ile yıllar içinde birçok başarılı projeye imza atmıştır. Ancak, gerek sektörün gelişimini daha hızlı ve yakından takip edebilmek için, gerekse farklı bakış açılarından bir sinerji oluşturmak amacıyla firmalarını birleştirme kararı almış ve Nova Sultani’ yi kurarak büyük ölçekli projeler yaratmayı kendilerine hedef olarak belirlemişlerdir.


 

Genç ve yaratıcı bir ekip ile çalışmayı kendimize bir kimlik olarak benimsiyoruz.

 

Nova Sultani, başta alışveriş merkezleri olmak üzere ofis, konut ve oteller için projeler üretmenin yanında eski ile yeniyi bir araya getiren cami projeleri ile de sektördeki farklı çizgisini belirginleşmektedir.

Mimarlığın toplumsal bir sanat olduğunun bilinciyle, doğaya karşı sorumluluğunu unutmadan, fiziksel ve tarihi çevreye saygıyla yaklaşarak kültürel eserler meydana getirebilme Nova Sultani’ nin felsefesidir.

Genç ve yaratıcı bir ekip ile çalışmayı kendine bir kimlik olarak benimseyen firma, her zaman yeniliklerin peşinde olan araştırmacı bir ruh ile çalışmaktadır. Amacı güncelden kopmadan zamanın ötesinde yer alacak eserler üretmektir.

Nova Sultani Mimarlık yurtiçindeki projelerin yanı sıra yeni gelişen ülkelerde de mimari çözümler üretmektedir. Ayrıca, dünyaca tanınmış mimarlık firmaları ile de çözüm ortaklığı yaparak sürekli olarak kendini geliştirip yenileyerek dünyadaki trendleri yakından takip etmektedir.

Abdullah Gürer

Yönetici Ortak

1969 yılında İstanbul’da doğan Abdullah Gürer, ortaöğretimini 1988’de Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Yine 1988’de girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden, 1992 yılında mimar olarak mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültede aldı ve 1996 yılında bitirdi.

1992 senesinde başladığı mimarlık kariyerinde, geniş bir yelpazede ve farklı türdeki projelerde çalışmaya özen gösterdi.

2007 yılında Sultani Mimarlık’ı kurarak yurt içi ve yurt dışında mimari tasarım ve uygulama projeleri hazırladı.

2012’de ise sektörde büyümek adına “Nova Mimarlık” ile güçlerini birleştirerek Nova Sultani Mimarlık’ı kurdu. Yönetici ortak olduğu bu büroda alışveriş merkezi, ofis, otel, konut ve cami projeleri hazırlamaya devam etmektedir.

Mehmet Serdar Koca

Yönetici Ortak

1978 İstanbul’da doğdu. 1997 Lisans öğrenimine devam ederken Aslıhan Ekitmen Mimarlık Bürosu’nda çalışmaya başladı.

2000 İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2002 Boston Northeastern Üniversitesinde yüksek lisans programını tamamladı. Royal Design Mimarlık firmasında çalışmaya başladı. 2004 Watertown Savings Bank Projesi ile Massachusetts-AIA tarafından Preservation ödülünü aldı.

2006 Türkiye’ye dönerek Idemim A.Ş.’de yönetici ortak olarak çalışmaya başladı. Bu firmada perakende sektörüne yönelik birçok projeye imza attı. BG Store ve Chakra mağazalarının Konsept Projelerini oluşturdu ve tüm Türkiye mağazalarının projelendirme ve yapımını yürüttü. Mudo, İpekyol, Machka, Twist,Starbucks, Mado gibi birçok markanın mağaza uygulama işlerini yaptı.

2009 Nova Mimarlık’ı kurdu. Özellikle Alışveriş Merkezi projeleri olmak üzere ofis ve özel konut projeleri üzerine yoğunlaştı. Başta Turkmall ve Cenay Grup olmak üzere, Rakeen, Günay inşaat, DIA holding gibi birçok büyük firmanın AVM ve Ofis projelerine imza attı.

2012 Sektörde büyümek adına Turkmall Sultani ile güçlerini birleştirerek Nova Sultani Mimarlık’ı kurdu. Yönetici ortak olduğu bu büroda alışveriş merkezi, ofis, otel, konut, kültür merkezi ve camii konularında projeler üretmeye devam etmektedir.